Strona WWWStrona WWW

Godło

Programy użytkowe

Blendspace to bezpłatna usługa, która ułatwia nauczycielom organizowanie i udostępnianie, w estetyczny sposób, materiałów edukacyjnych. Możemy umieszczać tu filmy, zdjęcia, linki i pliki. Blendspace pomyślnie zintegrował ponad 8 milionów zasobów z katalogu Gooru OER tak, że jego użytkownicy mogą dodawać je do swoich “lekcji” za darmo.
Jak udostępniać materiały edukacyjne w Blendspace?

Prezi  jest to nowatorski innowacyjny program do tworzenia prezentacji, w którym treść prezentowana jest za pomocą przybliżania i oddalania.
Jak przygotować prezentację w Prezi?


Jak stworzyć quiz w Kahoot? - krótki poradnik


Jak stworzyć chmurę wyrazów w Tagxedo?E-podręczniki to biblioteka bezpłatnych, zgodnych z aktualną podstawą programową i sprawdzonych przez rzeczoznawców materiałów edukacyjnych. E-podręczniki (www.epodreczniki.pl) można wykorzystywać w klasie, w pracach domowych, zajęciach terenowych itd. Możecie Państwo pracować z e-podręcznikami podczas lekcji (również powtórzeniowej), metodą odwróconej klasy, metodą projektu edukacyjnego, WebQuestu, eportfolia itp.
Katalog zasobów dodatkowych
Kurs: Wykorzystanie e-podręczników i e-zasobów w nauczaniu i w uczeniu sięWirtualne lego - darmowy program do tworzenia komputerowych modeli Lego. Cała praca polega na przeciąganiu wybranych klocków z palety na pole robocze lewym przyciskiem myszy.
Oficjalna strona: http://ldd.lego.com/pl-pl/
Pobieranie: http://ldd.lego.com/pl-pl/download
Galerie prac: http://ldd.lego.com/en-us/gallery/


Niemiecki 4
Program umożliwia naukę niemieckich rzeczowników. Nauka odbywa się w formie testu – do podanych po polsku słówek dopisujemy ich niemieckie odpowiedniki. Dodatkowo, program posiada prosty kreator listów.


Niemieckie Słówka 1.0
Umożliwia naukę słówek w języku niemieckim. Posiada bogatą bazę: 2000 rzeczowników oraz 180 czasowników. Praca z programem możliwa jest w dwóch trybach: niemiecko-polskim (należy dopisać polskie odpowiedniki niemieckich słów) oraz polsko-niemieckim.

Wkuwacz
Program do nauki słówek języków obcych (w tym także niemieckiego). Posiada wbudowany zestaw niemieckich słówek, których nauka odbywa się na zasadzie testu. Przy każdym słowie mamy możliwość określenia stopnia jego opanowania (dobrze, średnio, źle). Zaznaczając opcję źle lub średnio zapewniamy sobie pojawienie się danego słówka w kolejnych pytaniach. Program umożliwia także tworzenie własnych testów, w których zarówno pytania, jak i odpowiedzi mogą mieć postać pojedynczych słów lub całych zdań.

Profesor Klaus Słownictwo to multimedialny kurs do nauki języka niemieckiego zawierający w sobie systemem inteligentnych powtórek dla osób początkujących i zaawansowanych. Aplikacja w intensywny sposób wspomaga proces nauki słówek, wyrażeń oraz zdań w języku niemieckim. Profesor Klaus Słownictwo zawiera w sobie ponad 14 tysięcy słówek, zwrotów i zdań oraz 18 typów ćwiczeń uczących słownictwa. Przydatną opcją kursu języka niemieckiego jest możliwość dodawania własnych słów i zdań oraz tworzenie ćwiczeń według indywidualnych potrzeb. Profesor Klaus Słownictwo oferuje również możliwość drukowania karteczek ze słówkami oraz dynamicznego generowania gier językowych.

Tysiąc Słów to darmowe narzędzie do nauki najczęściej używanych słówek w różnych językach. Obecna wersja Tysiąc Słów uczy 1535 słów angielskich i hiszpańskich i składa się z trzech modułów: nauki, egzaminu i testu. Pierwszy moduł umożliwia naukę słówek z poszczególnych języków, drugi sprawdza wiedzę, trzeci to przyspieszone sprawdzanie znajomości słówek.

Angielski Mówisz i Rozumiesz to multimedialny kurs dla osób początkujących i zaczynających naukę języka angielskiego, a także dla tych, którzy chcieliby szybko przypomnieć sobie podstawy. Program uczy 1500 najważniejszych słów i zwrotów, krok po kroku objaśnia podstawy i tłumaczy najważniejsze zagadnienia gramatyczne. Specjalnie opracowane ćwiczenia oraz graficzny analizator wymowy doskonalą mówienie i kształcą rozumienie ze słuchu.

 Pytacz Master 5.3.2 to darmowe oprogramowanie pełniące rolę cierpliwego korepetytora, który pozwoli nam nauczyć się podstawowych zwrotów w języku obcym (domyślnie angielski) z wielu dziedzin (na przykład miesiące, zawody, owoce czy stolice państw). Aplikacja umożliwia śledzenie własnych postępów w nauce, dzięki czemu szybko zweryfikujemy swój poziom wiedzy. Program Pytacz Master oferuje również specjalny edytor testów, który pozwoli nam na tworzenie własnego toku nauczania i scenariusza.

Słownik angielsko-polski to mały i bezpłatny słownik. Aplikacja zawiera około 18 tysięcy haseł języka potocznego z elementami słownictwa informatycznego. Słownik angielsko-polski ma bardzo prosty interfejs, którego obsługa nie powinna nikomu sprawić problemu.

Link do programów   
http://download.komputerswiat.pl/edukacja-i-nauka/


Przyroda świata 2.5
Bezpłatny program do nauki podstawowych i wybranych zagadnień z zakresu przyrody. Podzielony jest na kilka części: Sprawdź ile wiesz, Rekordy w świecie przyrody, Rozpoznaj to zwierzę, Puzzle, Zwierzęta na kontynentach, Wielcy przyrodnicy. Każda z nich prezentuje część wiedzy przyrodniczej bez zbędnego encyklopedyzmu ale w przyjemny sposób, zazwyczaj w formie zabawy, z przewagą zdjęć nad tekstem. Przyroda 2.0 nie jest programem kompleksowo obejmującym zagadnienia ze swojej dziedziny - ma raczej za zadanie zainteresować tą tematyką i w miarę "bezboleśnie" przekazać odrobinę wiedzy.

Przyroda 2.5
Przyroda jest bezpłatną aplikacją, dedykowaną uczniom szkół podstawowych i gimnazjów. Służy do przyjemnej nauki o przyrodzie.


Calcul 5.2
Bardzo prosty w obsłudze program dający możliwość sprawdzenia swoich umiejętności szybkiego rozwiązywania działań matematycznych opartych zarówno na liczbach całkowitych jak i na ułamkach. Jest to narzędzie, którego z powodzeniem mogą używać nawet osoby posiadające dużą wiedzę i spore doświadczenie w tej dziedzinie. Dzieje się tak, ponieważ program posiada zaawansowane możliwości wyboru poziomu trudności konkretnych zadań. Początkujący mogą korzystać w trakcie liczenia z dźwiękowych podpowiedzi lektora, zaś dla bardziej wprawnych w liczeniu przygotowano opcję podawania wyników na czas. W jednej rundzie może startować maksymalnie czterech zawodników.

 HEXelon Tabliczka mnożenia 4.0
to aplikacja przeznaczona do nauczenia dziecka tabliczki mnożenia w taki sposób, aby potrafiło automatycznie udzielić poprawnej odpowiedzi. Aplikacja oferuje takie opcje jak regulacja prędkości i ilości zadawanych pytań oraz możliwość włączenia i wyłączenia lektora. Poza tym HEXelon Tabliczka mnożenia koryguje wynik gdy dziecko poda niewłaściwą odpowiedź, wystawia oceny, uczy przez powtarzanie działań i komunikuje się z dzieckiem za pośrednictwem lektora. Dzięki bodźcom działającym zarówno na wzrok jak i na słuch dziecka program sprawia, że nauka staje się przyjemniejsza.

Tabliczka mnożenia na wesoło
Program ułatwiający młodym użytkownikom komputerów przyswojenie sobie w prosty sposób tabliczki mnożenia. Dzięki ciekawej oprawie graficznej (choć z technicznego punktu widzenia odbiegającej od dzisiejszych standardów)dziecko szybciej przyswaja wiedzę. Zabawa odbywa się w różnorodnych sceneriach, a formuła jest bardzo przystępna. Oprócz podawania suchych wyników działań matematycznych przewidziano wiele czynności dodatkowych, dzięki którym dziecko nie znudzi się nauką zbyt szybko. Edukację tabliczki mnożenia można przeprowadzać na dowolnie wybranym poziomie trudności.


Ortografia
to darmowe (do celów niekomercyjnych) narzędzie wspomagające naukę ortografii. Aplikacja zawiera ok. 1000 wyrazów sprawiających trudność, możliwość dopisywania kolejnych, prostota obsługi i dobór ustawień, to główne atuty programu. Ortografia umożliwia pracę w trybie nauki i sprawdzania. Dobierając ustawienia samodzielnie decydujemy o stopniu trudności.

Histlandia
to program online wspomagający naukę historii i społeczeństwa w klasach 4–6. Zadania mają formę gier przygodowo-zręcznościowych połączonych intrygującą fabułą – uczeń pomaga głównemu bohaterowi w odzyskaniu eksponatów skradzionych z niezwykłego muzeum. Warstwa merytoryczna aplikacji została przygotowana przez redakcję serii Wehikuł czasu.
https://histlandia.gwo.pl/

Literki 2.0
poszerzanie zakresu słownictwa uczniów (choć występują tylko słowa 5 - literowe, to trzeba się umysłowo nagimnastykować). Sam programik jest bardzo prosty w obsłudze, ale najpierw nauczyciel powinien przeczytać i wyjaśnić 4 typy zagadek; dla uczniów od 4 klasy.
http://wsalamon.republika.pl/literki/literki.htm


Wierszownik 4.5
wielka elektroniczna baza poezji polskiej i zagranicznej (8 tysięcy wierszy). Wiersze można sortować i wyszukiwać według kategorii, autorów (są biografie), czasu powstania, fragmentu treści i słów kluczowych. Poezja staje się bardziej "dostępna"
http://www.pobieralnia.pl/plik-824-wierszownik-4.5.html


Scratch 2.0
służy do nauki programowania, pozwala na proste tworzenie aplikacji mogących wykorzystywać dźwięki, rysować, porównywać kolory i wiele więcej. Jest całkowicie bezpłatny i działa na różnych systemach operacyjnych, co czyni go dostępnym dla każdego ucznia. Jak założyć konto w serwisie Scratch? Włącz stronę
https://scratch.mit.edu .
Kliknij na przycisk Dołącz do Scratch,  widoczny u góry strony. W okienku, które sie pojawi,wybierz nazwę użytkownika oraz hasło,które bedzie pozwalało Ci się zalogować w serwisie.


Gimp to darmowa aplikacja,którą można wykorzystywać zarówno do zaawansowanej obróbki fotografii jak i do tworzenia grafik na potrzeby Internetu. Został wyposażony w szereg narzędzi: pędzel, zaznaczenie gumka, wypełnienie, różdżka, powiększenie, klonowanie, wystawianie tekstu, rozmazanie ołówek, skalowanie, lasso, itp. Więcej informacji na stronie www.dobreprogramy.pl
Gimp od podstaw. Kurs


Logomocja Imagine Demo to wersja demonstracyjna programu do prowadzenia projektów dydaktycznych poprzez zabawę z żółwiem. Aplikacja jest obiektowym środowiskiem programistycznym, który pozwoli nauczyć ogólnie panujących zasad programowania sterowanego zdarzeniami czy pojęciami dziedziczenia. Główne cechy:
- nauka programowania poprzez zabawę,
- tworzenie interesujących lekcji dydaktycznych,
- prosty interfejs użytkownika,
- obiektowe środowisko programowania dla najmłodszych.
Pliki do ściągnięcia
Kurs

http://pisupisu.pl/ - Nauka pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki, ćwiczenia z ortografii. Dla dzieci odprzedszkola do klasy piątej.

Owce w sieci
Celem kreskówek jest edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii.
pl.sheeplive.eu


https://matmag.pl/filmy

Aktualności

Strona 1 z 16  > >>